دسته بندی نشده

اتحادیه صنایع لوح های فشرده ایران

اتحادیه صنایع لوح های فشرده ایران

وابسته به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

اتحادیه صنایع لوح های فشرده ایرانصنعت فرایندی نظام یافته است که اساسی ترین ویژگی آن کار گروهی است. پیوند توانایی ها، اندیشه ها و نوآوری ها همراه با نیروی انسانی ماهر می تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای امروز و فردای جوامع باشد.
صنعتگران در کشور در فرآیند تولید صنعتی وظیفه ای خطیر برعهده دارند به طوری که ضمن هماهنگ ساختن عوامل تولید می بایست فرهنگ صنعتی را اشاعه دهند. و زمینه های مناسبی را برای همفکری، بروز خلاقیت و بهره مندی مطلوب از نیروهای کاردان و ماهر به وجود آورند. هم چنین باید با تبادل دانش و تجربه و رهیافت های علمی و عملی که متکی بر شناخت جامعه باشد و گفتگو و تبادل اطلاعات با همدیگر، زمینه ساز پیشرفت و توسعه صنعتی باشند.
آگاهی از تحولاتی که امروزه در حوزه صنعت، فرهنگ ٬ مدیریت، آموزش و تکنولوژی رخ می دهد و برخورد علمی و منطقی با مسایل، تبادل اطلاعات و تفکر گروهی لازمه مدیریت در صنعت امروز است.
کارخانجات تولیدکننده لوح های فشرده به عنوان حلقه واسطه زنجیره صنعت لوح فشرده تا نقطه نهایی (مصرف کننده) ار در جه اهمیت بسزایی برخوردار هستند و می توانند نقش کلیدی در تعیین سرنوشت حرفه ای در این زنجیره ایفا کنند.
قرار گرفتن اطلاعات بر روی لوح های فشرده به مثابه دمیدن روح در کالبد بی جان است و لوح فشرده را از کالایی مادی به محصول معنوی (علمی / فرهنگی / اجتماعی و …) مبدل می کند. بر همین اساس حوزه تصمیم گیرندگان حاکمیتی در این بخش از یک یا دو وزارتخانه تولیدی فراتر رفته و عملاً چندین بخش وسیعی از حاکمیت را درگیر مباحث مرتبط با تولید و نظارت های عمومی و تخصصی می کند، به طوری که عملاً وزارتخانه های صنایع و معادن، فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت کشور، صدا و سیما، نیروی انتظامی و … در امر سیاست-گذاری در این حوزه ایفای نقش می کنند.
نبود سیاست واحد و استراتژی منسجم و مشخص در بین این مراجع، صنعت مورد بحث را با چالش های جدی مواجه کرده است از این رو ایجاد یک تشکل مسنجم و متمرکز که بتواند به نمایندگی از بخش خصوصی مربوطه، خلاء های موجود را شناسایی کرده و در جهت ساماندهی و هماهنگی و ارایه نظرات کارشناسی مراجع تصمیم ساز و تصمیم گیر ایفای نقش نماید، لازم و ضروری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا