اخبار

برگزاری پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس 2017 دوبی(14 آبان 96)

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران می‌گوید: پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس 2017 دوبی، به همت اتاق ایران و با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجتال وزارت ارشاد، در مساحتی به متراژ 126 متر مربع برگزار خواهد شد.

به گزارش فی نیوز از پایگاه هبری اتاق ایران ، محمدرضا طلایی افزود: نمایشگاه جیتکس 2017 از 16 تا 20مهرماه  سال جاری در فضایی بالغ بر 90 هزار متر مربع با حضور 4هزار و 700 مشارکت کننده از 100 کشور جهان در شهر دوبی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:همزمان با برگزاری پاویون ایران و معرفی پتانسیل‌ها، در روز پنجم نمایشگاه (20 مهرماه) از ساعت 11 تا 15 نشست فعالان آی سی تی ایران و جهان با حضور شرکت‌های ایرانی و خارجی حاضر در نمایشگاه برگزار خواهد شد و از طریق تشکل‌ها، از بازدید کنندگان ایرانی نیز دعوت شده در این نشست حاضر باشند تا بتوان یک ملاقات تجاری بین شرکتهای ایرانی و خارجی حاضردر نمایشگاه جیتکس برپا کرد.

به گفته طلایی نمایشگاه جیتکس یکی از مهم‌ترین رویدادهای ICT در منطقه است که پل ارتباطی ایران برای معرفی پتانسیل‌های تولید و صادراتی خود در حوزه ICT محسوب می‌شود و همچنین برای انتقال فناوری و نیازهای سخت افزاری داخل کشور نیز می‌تواند جایگاه مناسبی برای ایران داشته باشد.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران می‌گوید: در پاویون ایران 12 شرکت حضور دارند و همزمان با این پاویون 29 استارتاپ ایرانی نیز در بخش استارتاپهای نمایگاه جیتکس حضور خواهند داشت که 12 استارتاپ با حمایت اتاق تهران، 6 استارتاپ با حمایت اتاق اصفهان، 10 استارتاپ با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و یک استارتاپ نیز به صورت مستقل در این نمایشگاه حاضر شده‌اند.

طلایی با اشاره به اینکه بخش استارتاپها، برای دومین سال در نمایشگاه جیتکس برگزار می‌شود، یادآور می‌شود: سال گذشته که بخش استارتاپها در جیتکس راه‌اندازی شد، فقط 8 استارتاپ ایرانی در آن حاضر شدند اما این تعداد در سال جاری با استقبال و حمایت خوبی که شده به 29 استارتاپ افزایش یافته است.

وی درباره دستاوردهای برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس دولتی اظهار می‌کند: یکی از کارهایی که ما باید در نمایشگاه‌های بین المللی انجام دهیم این است که ایران را به عنوان یک فعال در صنعت ICT به خوبی معرفی خوبی کنیم و به نوعی به برندسازی ایران در حوزه ICT بپردازیم.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران ادامه داد: در گام دوم باید برای حضور شرکتهای ICT ایرانی در مجامع بین المللی زمینه‌سازی کنیم تا این شرکت‌ها بتوانند از بازار داخلی فراتر بروند و به بازارهای بین المللی دست پیدا کنند.

به گفته طلایی، بر همین اساس در دو سال گذشته نیز ایران در نمایشگاه جیتکس دوبی حاضر شده و شرکتهای ایرانی توانسته‌اند در مشارکت با برخی از شرکتهای خارجی، پروژه هایی را خارج از کشور انجام دهند.

وی اظهارکرد: حضور پررنگ‌تر شرکت‌های ICT ایرانی در این نمایشگاه نشان می دهد، شرکتهای ایرانی نیز به این نتیجه رسیده اند که باید در مجامع بین‌المللی حضور فعالتری داشته باشند بر همین اساس تعداد شرکت‌های حاضر در پاویون ایران از 6 شرکت در پاویون سال گذشته با 100 درصد رشد به 12 شرکت رسیده و تعداد استارتاپهای ایرانی حاضر در نمایشگاه نیز حدود 260 درصد داشته است.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران می‌گوید: تقویت حضور فعالان صنعت ICT ایران در این نمایشگاه حاکی از این است که شرکتهای ایرانی نیز متوجه شده اند برای حضور خروج از رکود بازار داخلی، باید به بازارهای بین المللی نگاه بهتری داشته باشند.

پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران به همت فدراسیون فناوری اطلاعات و تشکل‌های وابسته در نمایشگاه جیتکس 2017 دوبی به عنوان بزرگترین رویداد فناورانه خاورمیانه از 16 تا 20مهرماه بر پا می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا