اخبار

تعدد مجوزها بزرگ‌ترین مانع کسب‌وکارهای نوپا(20 اردیبهشت 1396)

مهمترین موانع کسب‌وکارهای نوین در نشست کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه مورد بررسی قرار گرفت.

 

جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه به ریاست محمدرضا طلایی برگزار شد؛ در این جلسه که با محوریت پایش مشکلات شرکت‌های نوپا و نوآور حوزه فاوا برگزار شد، علاوه بر اعضای کمیسیون، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت، اتاق تهران، اتاق اصناف ایران و تشکل‌های ICT اتاق ایران حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه، طلایی با اشاره به سوابق و ماهیت اتاق ایران، حضور و ورود فعالان فاوا برای استفاده از امکانات اتاق ایران جهت توسعهٔ کسب‌وکار و تسهیل امور کاری را از مهم‌ترین اقدامات لازم از سوی شرکت‌های فعال دانست. وی با یادآوری نقش اتاق ایران در طول سال‌های گذشته در تسهیل امور کسب‌وکار، فاصلهٔ فعالان بخش فاوا و نوآوران این حوزه از اتاق را یکی از کاستی‌های پررنگ در این حیطهٔ کاری عنوان کرد. وی با تبیین فعالیت انجام‌گرفته از سوی کمیسیون فناوری اطلاعات ارتباطات و اقتصاد رسانه توضیحاتی در مورد امکانات فراهم‌شده در منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی پیام به‌عنوان منطقهٔ تخصصی فاوای کشور را به حاضران در جلسه ارائه داد.

در ادامه جلسه حاضران با معرفی فعالیت‌های خود چالش‌ها و فرصت‌های حوزهٔ کاری و انتظارات خود از اتاق ایران برای ارائهٔ حمایت‌ها و معرفی امکانات خود را بیان کردند.

سعید رسول‌اف عضو کمیسیون و رئیس انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزار تلفن همراه با اشاره به ظرفیت بالای شرکت‌های نوپا و نوآور، تجمیع بستهٔ مشورتی شامل مشکلات و راهبردهای پیشنهادی اتاق را برای ارائه به دولت و حاکمیت از سوی فعالان کسب‌وکار خواستار شد.

در ادامه جلسه نمایندگان شرکت‌های نوپا، نوآور و دانش‌بنیان حاضر، بابیان موانع موجود، سه بخش مالیات، بیمه و تعدد مجوزها را از بزرگ‌ترین عوامل برای دوری کسب‌وکارهای نوپا از توسعه نظام‌مند عنوان کرده و خواستار کمک اتاق به حل این مشکلات شدند.

امید هاشمی نمایندهٔ معاونت کسب‌وکار اتاق تهران در این جلسه ضمن ارائه دستاوردها و پیشنهادهای اتاق تهران در عرصه حمایت از شرکت‌های نوپا و نوآور، آمادگی این اتاق در جهت برگزاری رویداد کسب‌وکارهای نوپا و نوآور را اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا