اخبار

برخورد سلبی با تغییرات محیط کسب‌وکار، مانع تخصیص بهینه منابع می‌شود(26 بهمن 1395)

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران با اشاره به تغییرات سریع فضای کسب‌وکار در جهان، برخورد سلبی با جریانات به‌روز کسب‌وکار را موجب فاصله گرفتن از کارایی و مانع تخصیص بهینه منابع دانست.

 

کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران در نشست اخیر خود با حضور رئیس کمیته ICT مجلس شورای اسلامی، چالش‌های محیط کسب‌وکار در حوزه ICT را بررسی کرد.

در این جلسه اعضای کمیسیون، نمایندگان اتاق اصناف ایران، مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه انفورماتیک ایران، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان توسعه تجارت، پلیس فتا و تشکل‌های زیرمجموعه اتاق ایران، انجمن‌ها و اتحادیه‌های فعال حوزه ICT، حضور داشتند.

رمضانعلی سبحانی فر، رئیس کمیته ICT مجلس، راهکارها، چالش‌ها و وضعیت فعلی همکاری کمیسیون ICT اتاق ایران و کمیته ICT مجلس را مورد ارزیابی قرار داد. وی گفت: ارتباط پیوسته و مؤثر مجلس و کمیسیون ICT اتاق ایران می‌تواند مؤثر باشد.

فعالان اقتصادی در این بخش با توصیف موانع و مشکلات اساسی فضای کسب‌وکار در حوزه ICT، بهره‌گیری حداکثری از امکانات موجود در زمینه بهبود فضای کسب‌وکار را مورد توجه قرار دادند.

محمدرضا طلایی، رئیس کمیسیون با اشاره به لزوم فعالیت بیشتر در زمینه به‌روزرسانی اطلاعات و دانش فعالان این حوزه، حمایت مناسب از کسب‌وکارهای جدید، نوپا و نوآور که بر پایه ابزار ICT خدمات اقتصادی ارائه می‌کنند را ضروری دانست.

وی با اشاره به تغییرات سریع فضای کسب‌وکار در جهان، برخورد سلبی با جریانات به‌روز کسب‌وکار را موجب فاصله گرفتن از کارایی و مانع تخصیص بهینه منابع دانست.

در این نشست مقرر شد کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران پس از بررسی‌های کارشناسی و تخصصی، نشستی در زمینه برخورد سلبی با جریانات به‌روز کسب‌وکار برگزار کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا