اخبار

فناوری اطلاعات سهم 40 درصدی در افزایش حجم بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان برنامه ششم توسعه دارد

فناوری اطلاعات سهم 40 درصدی در افزایش حجم بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان برنامه ششم توسعه دارد (4 دی ماه 1396)

رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه مطابق برنامه ششم توسعه بازار حوزه ICT باید به حجم 100 تا 120هزار میلیارد تومان برسد، گفت: در این بین سهم فناوری اطلاعات 40 درصد و بخش ارتباطات 60 درصد است.
به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ماموریت سازمان فناوری اطلاعات در واقع در حوزه IT وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است مطابق احکام بالادستی و برنامه ششم توسعه کشور، ۲.۵ برابر کردن بازار CT و چند برابر کردن بازار حوزه IT و رسیدن به ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است. 
وی مهمترین ماموریت سازمان فناوری اطلاعات را رسیدن به این اعداد دانست و افزود: مطابق تقسیم بندی ها برای رسیدن به این اهداف سهم CT، 60 درصد و سهم IT نیز 40 درصد است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در واقع ماموریت اصلی سازمان فناوری اطلاعات، توسعه بازار در بخش فناوری اطلاعات برای تحقق برنامه است، اظهار کرد: برای رسیدن به این اعداد و ارقام در استان ها اقداماتی لازم است که نخستین مرحله آن تهیه سندی از مشخصات و ویژگی هایی و پتانسیل توسعه IT هر استان است.
سراییان با بیان اینکه مراکز داده از ارکان حیاتی تحول دیجیتال محسوب می شود، تصریح کرد: بخش دوم خدمات دولت الکترونیک و مراکز توانمند سازی است که از اهمیت زیادی برخوردار است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا