اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

چگونه اطلاعات خود را هنگام اتصال به وای‌فای عمومی حفظ کنیم؟

اگر فرض کنیم باید چیزی را آنلاین خریداری کنید و یا ایمیل مهمی را ارسال کنید، در آن هنگام چه راهکارهایی را باید برای محافظت از خود به کار برد؟

چگونه اطلاعات خود را هنگام اتصال به وای‌فای عمومی حفظ کنیم؟

تا به حال در مورد مشکلات شبکه‌های وای‌فای بدون رمز زیاد صحبت کرده‌ایم. حقیقتا دفعات تکرار این مطلب تا به حال بسیار زیاد بوده است. اگر شما این موضوع را فراموش کرده اید بهتر است بدانید که وای‌فای های بدون رمز بشدت نا امن هستند.
اما گاهی اوقات هیچ انتخاب دیگری برای شما وجود ندارد. هنگامی که شما به شبکه وای‌فای بدون رمز متصل می‌شوید، مطمئن باشید که مجرمان سایبری از این موضوع مطلع هستند. آنها همیشه هوشیار و بیدار هستند، نظارت مجرمان سایبری بر روی شبکه‌های وای‌فای بدون رمز، تشخیص داده‌ها، استثمار رمزهای عبور و جمع‌آوری اطلاعات با ارزش، برای مجرمان کار غیر معمولی نیست.
حالا اگر شما خود را در وضعیتی یافتید که وای‌فای محافظت نشده دارد و استفاده از آن برایتان ضروری است، مثلا اگر فرض کنیم باید چیزی را آنلاین خریداری کنید و یا ایمیل مهمی را ارسال کنید، در آن هنگام چه راهکارهایی را باید برای محافظت از خود به کار برد؟ چه کاری برای جلوگیری از اشتراک‌گذاری اعتبار حساب بانکی و یا رمز عبور فیس‌بوک خود پیشنهاد می‌کنید؟
ما راهکاری مناسب برای محافظت از اطلاعات شما در برابر مجرمان سایبری به شما ارائه می‌کنیم. این محافظت عملکرد جدید از مجموعه اینترنت‌سکیوریتی‌ کسپرسکی است که اتصال امن نامیده شده است.
برای فعال شدن آن، اینترنت‌سکوریتی کسپرسکی را باز کنید، بر روی گزینه More Functions و سپس Secure Connection کلیک کنید و بر روی Open کلیک کنید.
 


یک برنامه بنام Kaspersky Secure Connection که همان اتصال امن کسپرسکی است، باز خواهد شد. زمانی که شما آخرین نسخه از اینترنت سکیورینتی کسپرسکی را نصب کرده باشید، این ویژگی به طور خودکار بر روی کامپیوتر شما نصب خواهد شد. در این اپلیکیشن شما می‌توانید کانالی امن را فعال کنید که در آن داده‌هایی که انتقال داده‌اید، رمزنگاری می‌شوند.
 


پس از نصب این گزینه دیگر جای نگرانی نیست و اطلاعات شما محافظت می‌شوند. و در واقع اینترنت سکیوریتی است که از اطلاعات شما محافظت خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا