اخبار

مراسم معرفي رئيس جديد و تقدير از رئيس پيشين هيأت مديره اتحاديه لوح‌هاي فشرده ايران برگزار شد (ارديبهشت 92)

مراسم معرفي رئيس جديد و تقدير از رئيس پيشين هيأت مديره اتحاديه صنايع لوح‌هاي فشرده ايران، با حضور مدير امور تشكل‌هاي اتاق ايران و نايب رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي و تني چند از اهالي صنعت، سه‌شنبه 17 ارديبهشت‌ماه 92 برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم، اعضاي هيأت مديره اين اتحاديه، ضمن خوش‌آمدگويي به حضار و مهمانان از زحمات آقاي انصاري، به‌عنوان رئيس هيأت رئيسه پيشين اتحاديه تشكر كرد و انتخاب آقاي نوروزي را براي مسؤوليت به ايشان تبريك گفتند.

در ادامه آقاي نوروزي ضمن تشكر از حضور مدير امور تشكل‌ها، نمايندگان مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و شوراي شهر گفت:‌«صنعت لوح فشرده يكي از صنايعي است كه جايگاه مناسبي را در درون جامعه براي خود باز كرده است و تلاش ما اين است كه اين جايگاه را به سطوح بهتر و مناسب‌تري ارتقا دهيم.»

نوروزي در ادامه با اشاره به پتانسيل فراوان اين صنعت در عرصه تجارت گفت: «سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني در اين حوزه شده است. در حال حاضر 19 كارخانه بزرگ، در اين صنعت مشغول به فعاليت هستند. با اين وجود از نظر فرهنگي نيز بار سنگيني بر دوش خود دارد.»

وي گفت: «امروزه اين صنعت در كشور ما، به جايگاهي دست پيدا كرده است كه از نظر كمي و كيفي و هم از لحاظ قيمتي توان رقابتي بالايي را با همه كشورها حتي چين دارد.»

نوروزي در پايان از زحمات آقاي انصاري طي سه سال گذشته رياستش بر هيأت مديره اين اتحاديه تشكر كرد.

در ادامه اين مراسم، نايب رئيس كميسيون اقتصادي مجلس نيز به ايراد سخن‌راني پرداخت و گفت: «از مسؤولان تقاضا داريم كه به اين نوع مجموعه‌ها كه در كار توليد و توزيع محصولات فرهنگي هستند نگاه حمايتي و ويژه داشته باشند چرا كه اين نوع صنايع، در ارتباط مستقيم با فرهنگ عمومي جامعه هستند.»

«حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر بيگي» ضمن اشاره به موضوع ضرورت معافيت از ماليات محصولات فرهنگي گفت: «اتحاديه توليدكنندگان لوح فشرده ايران نيز مانند ديگر حوزه‌هاي صنعت كه فعاليت‌هاي فرهنگي دارند قابليت معاف شدن از ماليات را دارند، در نتيجه پيش‌نهاد من اين است كه طرحي را در اين زمينه به مجلس ارائه دهند.ما، نيز در كميسيون اقتصادي، آمادگي خود را براي پي‌گيري خواسته‌هاي به حق صنفي اين اتحاديه، اعلام مي‌كنيم.»

وي در ادامه به مشكلات ديگر اين صنعت اشاره كرد و گفت: «نبود قانون كپي‌رايت، يك از جدي‌ترين مشكلات و توليدكنندگان اين حوزه است كه بايد به‌طور جدي از طرف دولت به آن سر و ساماني داده شود. مشكل ديگر اين صنعت، روند بوروكراسي‌هاي دست‌وپاگيري است كه در روند توليد و توزيع محصولات فرهنگي، باعث ايجاد مشكلات عديده ديگري شده است. به همين مناسبت، از مسؤولان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، نيز تقاضا مي‌شود كه در روند نظارتي خود، به اين موضوع توجه ويژه‌اي داشته باشند.»

در پايان اين مراسم، با تقديم هدايايي از طرف هيأت مديره اتحاديه از آقايان انصاري و كشاورز تجليل شد.

تهيه‌كننده: شيرين مختاري

{gallery}ansari{/gallery}

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا