اخبار

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات؛ مدیریت تسهیلات وزارت ارتباطات به بخش خصوصی واگذار می‌شود

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: تسهیلات وزارت ارتباطات باید از طریق بخش خصوصی مدیریت شود و وزارت ارتباطات نیز مشارکتهایی را به همین منظور شروع کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیسیون ICT اتاق بازرگانی، خسرو سلجوقی در مورد ارائه تسهیلات دولتی از سوی وزارت ارتباطات به بنگاه‌های تجاری اظهار داشت: مدیریت بودجه اعلام شده وزارت ارتباطات برای ارائه تسهیلات باید توسط بخش خصوصی انجام شود و ما نیز یکسری مشارکت را شروع کرده‌ایم.

وی افزود: این اتفاق زمانی می‌افتد که بخش خصوصی نیز تمایلی به حضور در این عرصه داشته باشد و به بیان دیگر در این ماجرا تعامل دوطرفه لازم است.

سلجوقی اضافه کرد: یکی از ظرفیت‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند در قالب وجوه اداره شده همکاری کند، در زمینه راه‌اندازی شرکت‌های سرمایه‌گذار جسورانه با مشارکت وزارت ارتباطات است و این بخش می‌تواند با ورود منابع خود به این عرصه وارد شود. با این روش در حوزه‌هایی که مدنظر بخش خصوصی است سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران بر لزوم تعیین راهکاری برای برطرف کردن تعلل‌های موجود در ترخیص اجناس حوزه ICT در گمرک و نیز حل مشکل استاندارد که باعث شده اجناس حوزه فناوری اطلاعات مدت طولانی جهت ترخیص معطل بمانند، تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا