اخبار فرهنگ و هنر

رصد چالش های شبکه نمایش خانگی/ در جلسه مجلسی ها با خانه سینما چه گذشت؟

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که در جلسه اعضای این کمیسیون با برخی از اعضای خانه سینما، رسانه ملی و وزارت ارشاد، راهکارها و ضرورت های دستیابی به محتوای قابل قبول در سامانه های نمایش خانگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به آسیب ها و فرصت های بهره مندی خانواده ها از سامانه های نمایش آنلاین فیلم به تشریح اهمیت برخورداری جامعه از این امکانات پرداخت و به خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس گفت: ظرفیت های موجود در این سامانه ها نقش به سزایی در انتقال پیام های عزت بخش و سعادت آفرین و همچنین ارتقاء سطح دانش و بینش جامعه ایفا می کند.
وی با تاکید بر اینکه خانواده ها به دلیل شروع کرونا از امکانات تفریحی متنوع محروم هستند، افزود: درحال حاضر بخش قابل توجهی از از زمان فراغت افراد جامعه معطوف به فعالیت های فرهنگی هنری، ادبی و تماشای محصولات تصویری نظیر فیلم و مستند است و همین امر توجه بیش از پیش به آثار تولیدی و نمایشی در سامانه ها را می طلبد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توجه به محتوا را مهمترین نکته در بهره مندی از آثار ارائه شده در این حوزه عنوان و تصریح کرد: توجه به این امر مهم می تواند زمینه دستیابی به کامیابی و یا ضلالت و گمراهی افراد خانواده و در رأس آن جامعه را به دنبال داشته باشد زیرا شخصیت های این آثار بعضاً به عنوان الگوی ذهنی و عملی در جامعه ماندگار می شوند.
* جلسه مجلسی ها با خانه سینما و وزارت ارشاد
منتظری با اشاره به جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس با برخی از اعضای خانه سینما، رسانه ملی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نویسندگان و کارگردانان اظهار کرد: در این نشست راهکارها و ضرورت های دستیابی به محتوای قابل قبول در سامانه های نمایش خانگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امیدوارم نتایج این جلسات منجر به ارتقای سطح تولیدات هنری و نمایشی شود.
نماینده مردم گرگان و …

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا