اخبار

دیگر به تلویزیون های اینترنتی مجوز ندهید

نایب رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی از متلاشی شدن شبکه نمایش خانگی و صنعت لوح فشرده در کشور خبر داد و گفت: شاهد هستیم که VODها فیلم‌های خارجی را با کمترین سانسور و حتی بدون آنکه آنها را خریداری کنند روی سایت‌هایشان می‌گذارند که این موضوع باعث بروز تبعیض و عدم رقابت می‌شود.

 
به گزارش تماس نیوز، اینطور که کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی اعلام کرد، عبدالرضا نوروزی رییس اتحادیه صنایع لوح‌های فشرده و شبکه نمایش خانگی از متلاشی شدن صنعت لوح های فشرده و شبکه نمایش خانگی به دلیل سیاست دولت در صدور مجوز برای تلویزیون اینترنتی و ویدئوهای درخواستی خبر داد و با اشاره به مشکلاتی مثل تحریم و افزایش نرخ ارز گفت: تبعیض‌های به وجود آمده بین دارندگان مجوز VOD و تولیدکنندگان لوح‌های فشرده شبکه نمایش خانگی در حکم تیر خلاصی است که به تولیدکنندگان شبکه نمایش خانگی و صنعت لوح فشرده کشور زده شده است.
 
وی ادامه داد: با توجه تبعیض‌هایی که بین تولیدات شبکه نمایش خانگی و VODها شکل گرفته، صنعت شبکه نمایش خانگی که بالای ۲۰ کارخانه فعال در کشور دارد و هریک چندین نیروی کار مستقیم و غیر مستقیم داشته، در حال متلاشی شدن است.
 
نوروزی که نایب رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران نیز هست، با اشاره به اینکه صنعت لوح فشرده بیش از ۲۰ سال در ایران قدمت دارد و از سال ۱۳۷۸ با آمدن «سی‌دی» کار خود را در ایران آغاز کرده است، تاکید کرد: با آمدن اینترنت و پا گرفتن VODها انتظار می‌رفت که وزارت ارشاد امتیازی برای فعالان صنعت نمایش خانگی و لوح فشرده در نظر بگیرد که بتوانند به این حوزه ورود کنند اما تعلل در اعطای مجوز و تغییر دولت مانع این کار شد.
 
رییس اتحادیه صنایع لوح‌های فشرده و شبکه نمایش خانگی تصریح کرد: هم اکنون شاهد هستیم که VODها فیلم‌های خارجی را با کمترین سانسور و حتی بدون آنکه آنها را خریداری کنند روی سایت‌هایشان می‌گذارند و باتوجه به تعاملات صورت گرفته با اپراتورها، حتی در مواردی دانلود این فیلم‌ها هم رایگان است. این در حالی است که هیچ یک از این امتیازات برای شرکت‌های نمایش خانگی تعریف نشده است. همین موضوع باعث بی‌اعتمادی به صنعت شبکه نمایش خانگی شده و باعث بروز تبعیض و عدم رقابت می‌شود.
 
وی افزود: دولت به ۵ اپراتور مجوز VOD داده که ۴ مورد آنها دولتی بوده و تنها یک اپراتور به تمام PAPها اختصاص داده شده و قرارداد آنها نیز یک‌طرفه و سنگین است.  18 بهمن 1396

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا