اخبار

جمال شورجه : سینمای ایران به سرمایه بیشتر از محتوا توجه می‌‌کند

سینمای ایران به سرمایه بیشتر از محتوا توجه می‌‌کند

جمال شورجه درباره مهمترین موضوعی که باید در سینمای ایران مورد توجه قرار گیرد، گفت: معضل سینمای ایران که بارها گفته شده، معنا و محتوای فیلم‌ها است که باید از طریق سیاستگذاری و راه اندازی شورای فیلمنامه در اداره نظارت و ارزشیابی اصلاح شود و در امتیازدهی‌هایی که برای فیلم‌ها درنظر گرفته می‌شود ابتدا باید به محتوا توجه شود و بعد به ساختار و نباید تنها ساختار را ملاک ارزیابی قرار دهیم. 

کارگردان سینمای ایران ادامه داد: باید به درون مایه فیلم‌های سینما توجه بیشتری کرد تا شان انقلاب اسلامی ایران و سیاست‌های کلان بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ شود که متاسفانه این امر هنوز محقق نشده است و نخواهد شد مگراینکه شورای فیلمنامه نظارت و ارزشیابی راه اندازی شود و فیلم‌ها را از زاویه دید محتوا و ساختار نگاه کنند. 

وی با تاکید بر اینکه محتوا بسیار مهم است درحالیکه امروز بیشتر به ساختارها نگاه می‌شود، بیان داشت: اگر به محتوا توجه شود قطعا فیلمنامه‌ها جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند و اگر چند بازیگر عامه پسند نیز در فیلم‌ها حضور داشته باشد تا بتواند از نظر سرمایه‌گذاری نیز مخاطب را باخود همراه کنند، قدم بزرگی برداشته خواهد شد. 

شورجه ادامه داد: متاسفانه امروز بیشتر به سرمایه فکر می‌شود تا محتوا درحالیکه از محتوای خوب می‌توان به فیلمنامه قوی رسید. 

گفتنی است، اختتامیه چهارمین دوره پژوهش سال سینمای ایران فروردین ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا