اخبار

اینترنتی شدن کسب‌وکارها در دوره کرونا

یکی از تاثیرات کرونا بر کسب ‌وکارهای غیرآنلاین، ورود آنها به بازار آنلاین، یا همان تجارت الکترونیک است. به گفته مدیرعامل اپلیکیشن «دیجی‌پی»، یکی از اهداف این اپلیکیشن کمک به حرکت فعالان بازار آفلاین به آنلاین (ایکامرس) است؛ شیوع کرونا سبب شد تا بسیاری از پذیرندگان آفلاین به سمت آنلاین شدن بروند و تلاش داریم با شناخت نیازهای مشتری و عرضه خدمات متنوع نظر این پذیرندگان را جلب کنیم.

هومن امینی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این اپلیکیشن پرداخت، شناساندن و آوردن سیستم‌های آنلاین به زندگی مردم است، ادامه داد: کمک به بزرگ شدن حوزه دیجیتال، کمک به عموم مردم است.

امینی افزود: نگاه‌ها در ایران به حوزه فین تک تغییر کرده، اما هنوز اندازه بازار ایکامرس ایران در مقابل کامرس، خیلی کوچک است و برای بزرگ شدن باید از فین تک کمک گرفته شود؛ یکی از اهداف اصلی این شرکت تمرکز بر توسعه تجارت الکترونیک و سوق دادن بازار آفلاین به آنلاین است.

وی در ادامه، ضمن اشاره به شناخت رفتار و نیازهای مشتری، گفت: در مقایسه با اپلیکیشن‌های پرداخت، دیجی‌پی یک تفاوت اساسی دارد و آن، جنس اطلاعات است. ما به واسطه دیجی‌کالا در سمت نیاز مصرف‌کننده هستیم، ولی دیگر اپلیکیشن‌ها سمت بانک و اطلاعات تراکنش هستند، بنابراین اگر رفتار کاربران را یاد بگیریم، می‌توانیم ارزش افزوده‌ بیشتری برایشان خلق کنیم.

امینی در پایان خاطرنشان کرد:در نسخه‌ جدید رابط کاربری دیجی‌پی، کاربر سرویس‌های مورد نظر خودش را در صفحه اصلی برنامه قرار داده و اپلیکیشن خودش را شخصی‌سازی می‌کند، یعنی می‌تواند سرویس‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کند، بهتر در معرض دید و استفاده خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا